Bateria generująca energię ze słońca

 

Kiedy zapytałam mojej małe córeczki z czym kojarzy jej się słońce to, ku mojemu zaskoczeniu,powiedziała, że z życiem. Nawet trzyletnie dziecko wie, że bez promieni słonecznych nie było by na ziemi ani roślin, ani zwierząt ani ludzi. Nic dziwnego, że słońce czczono w wielu kulturach jako najpotężniejsze bóstwo. Dziś patrzymy na nie z naukowego punktu widzenia.

Jak obecnie wykorzystujemy energię słoneczną

bateria słonecznaSłońce cały czas nas zachwyca. Daje radość, pozwala rozkwitać roślinom i powoduje, że możemy w ogóle mówić o życiu na ziemi. Jego siła grawitacji jest tak ogromna, że utrzymuje wokół siebie mnóstwo planet. Kiedy jeszcze ludzie nie pojmowali natury słońca, przypisywali mu różne cechy boskie. Dziś wiemy, czym słońce jest, a ponadto rozwój nauki pozwolił na wykorzystywanie promieni słońca do naszych prywatnych celów. I tak, promienie słoneczne zamieniamy prąd, który pozwala nam oszczędzać na rachunkach. Energia słońca jest bowiem odnawialnym, niewyczerpalnym, a przy tym ekologicznym sposobem na wytwarzanie prądu, który jest przecież nam niezbędny do życia w obecnych czasach. Narzędziem, który zamienia promienie słońca w prąd jest bateria słoneczna, które w coraz większych ilościach pojawia się na dachach naszych domów. Jej plusem jest to, że wychwytuje promienie słońca nawet w pochmurne dni. Oczywiście produkowana wtedy energia jest mniejsza, niż w dni słoneczne, ale jest, a to zawsze sprawia,  że jesteśmy do przodu przykładowo z rachunkami. Na przestrzeni kilku lat inwestycja w panele słoneczne nam się zwraca.

Słońce stało się dla nas niewyczerpalnym źródłem płynącej w naszych gniazdkach energii. Coraz więcej osób montuje w swoich domach tak zwane baterie słoneczne, które pozwalają dość mocno zaoszczędzić na rachunkach z prąd.