Biała pielucha tetrowa

Każda mama sumiennie się przygotowuje na moment przyjścia na świat jej dziecka. Na kilka miesięcy przed porodem, kompletuje wyprawkę dla noworodka, w której znajdują się wszystkie najważniejsze przybory i akcesoria potrzebne w wielu sytuacjach.

Do czego przydaje się pielucha tetrowa?

pieluchy tetrowe białeMłode mamy, które nie mają jeszcze doświadczenia w opiece nad maluszkiem, często korzystają z porad i opinii innych mam. To najprostszy sposób, aby wiedzieć co jest konieczne, a co nie, w opiece nad dzieckiem. Z pewnością każda mama stwierdzi, że niezbędne są pieluchy tetrowe białe, które mają szerokie zastosowanie. Są wykonane z miękkiej bawełny, są hipoalergiczne i przede wszystkim bezpieczne dla skóry dziecka. Po karmieniu, dzieci powinno się położyć na ramieniu, aby się im odbiło. Właśnie w tym momencie może dojść do ulania pokarmu, więc dobrze jest mieć położoną na ramieniu pieluchę tetrową, która uchroni nas przed zabrudzeniem. Jeżeli nie mamy śliniaczka, to można jedną, złożoną pieluszkę, wsadzić za dekolt ubranka malucha, tak jak się to robi z serwetką w trakcie jedzenia. Kiedy dziecko ubrudzi sobie buzię w trakcie posiłku, także sprawdzi się taka pieluszka, gdyż świetnie chłonie płyny. Jednak nie tylko służy ona do wycierania, ale może być wykorzystywana jako okrycie w upalne dni czy też jako osłona przed promieniami słonecznymi, jeżeli opuścimy ją na budce wózka. W sprzedaży poza klasycznymi białymi pieluszkami tetrowymi, dostaniemy je także w wersji z kolorowymi nadrukami, które posiadają takie same właściwości.

Pieluchy tetrowe są bardzo tanie, gdyż kupimy je za około dwa – trzy złote sztukę albo w komplecie po kilka sztuk w jeszcze niższej cenie. Kolorowe modele są nieco droższe i mogą być alternatywą dla białych. Przed każdym użyciem, trzeba je wyprać i wyprasoać.