Hale z obudową pneumatyczną

Hale pneumatyczne są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem w naszym kraju. Umożliwiają korzystanie z atrakcji takich jak boiska czy korty tenisowe nawet w okresie jesiennym czy zimowym. W prawie uznawane są za budynek tymczasowy z tego też względu nie potrzebujemy zgody na jej postawienie, jeśli wznosimy ją na mniej niż 180 dni. Ważne jest jednak, aby zgłosić jej montaż. 

Hala pneumatyczna sposobem na zadaszenie obiektu 

hale pneumatyczneHala pneumatyczna znajduje coraz więcej zastosowań. Skonstruowana ona jest ze stali, z drewna lub profili aluminiowych. Nadmuch powietrza wtłaczany pomiędzy dwie warstwy materiału PCV powoduje rozdzielenie tych materiałów, a co za tym idzie otrzymujemy efekt poduszki powietrznej. Jest to coraz częściej stosowane rozwiązanie w okresach zimowych do tworzenia zadaszeń nad lodowiskiem. Nie potrzeba w takiej sytuacji nagrzewania wnętrza, a zadaszenie chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Posiadacze kortów tenisowych bądź boisk piłkarskich nie muszą rezygnować z oddawania ich do użytku innym ludziom. Zadaszenie gwarantuje całoroczne korzystanie z obiektów sportowych, bez jakiejkolwiek niekorzystnej ingerencji pogody. Jeśli chodzi o hale pneumatyczne bardzo często możemy spotkać się z określeniem balona. Oddaje ono w pełni widok z zewnątrz na hale. Membrana nośna PCV z której wykonana jest powłoka hali charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na rozerwanie. Posiada certyfikat niezapalności, dzięki czemu użytkowanie jej jest w pełni bezpieczne. Ponadto zapewnia równomierne doświetlenie obiektu bez konieczności używania światła sztucznego w dzień. 

Hale pneumatyczne swoje zastosowanie znajdują głównie w okresie jesienno-zimowym. To właśnie dzięki nim obiekty sportowe mimo niesprzyjających warunków pogodowych nadal mogą być otwarte. Z tego też względu właściciele nawierzchni sportowych mogą na niej zarabiać przez cały rok, bez względu na panująca pogodę.