Jak wyczyścić fugi?

Fugi to miejsca, w których bardzo często zbierają się zabrudzenia. Niezwykle ciężko jest je wyczyścić i doprowadzić do stanu przed zabrudzeniem. Pomieszczenie, w którym ściany pokrywają płytki stają się wówczas mało estetyczne. Zabrudzenia w tych miejscach to doskonałe warunki do rozwoju pleśni i grzybów. W jaki sposób zadbać o ich czystość?

Sposób na czyste fugi

czysta fugaBrudne fugi potrafią skutecznie zepsuć wizualny efekt ściany i podłogi. Na nie najlepszy stan fug znacząco wpływa bezpośredni kontakt z wodą, której na bieżąco z nich nie usuwamy, ale również brak regularnego czyszczenia lub nadmierne wysuszenie fug. Czyszczenie ich powinno być czynnością, którą wykonujemy każdorazowo podczas mycia kafelek. Czysta fuga sprawia, że pomieszczenie staje się zdecydowanie bardziej estetyczne. W zabrudzonych fugach namnażają się bakterie i pleśnie, które są szkodliwe dla zdrowia człowieka. Podczas ich czyszczenia należy zwrócić szczególną uwagę na miejsca w pobliżu zlewów kuchennych, umywalek, pryszniców i wanien. Dzięki temu zachowamy większą higienę. Skuteczność usunięcia wszelkich zabrudzeń z tak trudno dostępnych miejsc jakimi są fugi zapewnić może użycie specjalistycznego środka do ich mycia. Najwygodniejsze w użyciu są spraye dzięki, którym ułatwione jest dozowanie środka czyszczącego. Zazwyczaj zaleca się go nanieść na fugę i pozostawić na kilka minut. Następnie spłukuje się go wodą. Do trudniejszych zanieczyszczeń możemy potrzebować szczoteczki z miękkim włosiem lub delikatną ściereczkę. Wybór ten ma uchronić fugi przed uszkodzeniami.

Samą powierzchnie płytek łatwo jej utrzymać w czystości. Co innego tyczy się fug, które znajdują się pomiędzy nimi. Kuchnia i łazienka to pomieszczenia wilgotne, w których istnieją idealne warunki do zabrudzenia fug, a co za tym idzie namnożenie szkodliwych bakterii i pleśni. Regularne czyszczenie fugi pozwoli nam zachować estetyczny wygląd pomieszczenia oraz zadbać o nasze zdrowie.