Maść z żywokostu na rany po przepuklinie

W dzisiejszych czasach coraz częściej wracamy do tradycyjnych metod dbania o swoje zdrowie czy o pielęgnację swojego ciała. To chyba zasługa osób starszych, które starają się przekazać młodszym pokoleniom pewne mądrości zdobyte przez wiele lat życia. Przykładem takiego powrotu do tradycji jest maść z żywokostu. Właściwości zdrowotne tej rośliny znane są na całym świecie.

Dzięki tej maści rany goją się szybciej

maść z żywokostuW tradycyjnej medycynie ludowej właściwości żywokostu są bardzo dobrze znane. Dzisiaj każdy może sobie przygotować z niej maść samodzielnie. Można ją też kupić w sklepie zielarskim za kilkanaście złotych. A potem wystarczy wsmarowywać tą maść w rany, które będą dzięki niej goić się o wiele szybciej. Świetnym przykładem może być tutaj rana po operacji przepukliny pachwinowej. Bardzo ważne jest to, żeby rana zabliźniała się w sposób prawidłowy. Nie mogą powstać w niej zrosty. W tym celu wystarczy kilka razy dziennie wsmarowywać w ranę właśnie maść z żywokostu. Jest to najlepszy sposób na, żeby się pozbyć brzyskiego wyglądu zrośniętej się blizny. Każdy lekarz poleci tą maść do stosowania jej na rany po operacyjne. Wiadomo, że po operacji przepukliny pachwinowej zostaje całkiem spora rana, którą trzeba w jakiś sposób załagodzić i wygoić. I to właśnie gojenie będzie o wiele lepiej przebiegało, jeśli zastosujemy maść przygotowaną właśnie z tej pięknej fioletowej rośliny.

Roślinę, jaką jest żywokost, można sobie wyhodować w przydomowym ogródku. Nie trzeba żadnych specjalnych warunków do tego, żeby wyrosła nam pod domem. A potem wystarczy znaleźć przepis na maść z żywokostu i sobie samemu takową przygotować. Można ją też kupić w aptece. Jeśli mamy jakieś rany bądź zmiany skórne to właśnie maść z tej rośliny pomoże w ich gojeniu.