Model kuwety dla kota

Posiadanie kota w domu wiąże się z pewnymi zmianami, które mogą być uciążliwe. Jak każde zwierzę domowe, potrzebuje on specjalnego miejsca na załatwianie swoich potrzeb, ponieważ nie wychodzi na zewnątrz. W tym celu stworzone zostały kuwety.

Jaką kupić kuwetę dla kota?

zamykane kuwety dla kotówTo prawda, że koty chodzą własnymi ścieżkami, ale z pewnością są czyścioszkami. Nigdy nie załatwiają swoich potrzeb w miejscu, gdzie śpią. Jeżeli nie mają jednego miejsca, które zostało im wyznaczone na załatwianie swoich potrzeb, to najczęściej robią to w wielu kątach. Z tego powodu lepiej im dać kuwetę, żeby jak najszybciej się nauczyły tylko do tego miejsca się udawać w konkretnym celu. Zamykane kuwety dla kotów są idealne do stosowania w mieszkaniach. Mają estetyczny wygląd i co najważniejsze nie widać zabrudzonego żwirku oraz nie czuć nieprzyjemnego zapachu. Jest ona wykonana z dwóch elementów, podstawy i pokrywy, w której znajduje się wejście. Kuwety są wykonane z trwałego tworzywa sztucznego, które nie wchodzi w reakcję z kocim moczem. Do podstawy wsypuje się kilka centymetrów piasku i zamyka się na niej pokrywę. Otwór wejściowy najczęściej stanowi klapka, którą kot otwiera sobie głową, albo łapką. Działa na zasadzie wahadła, więc sama się zamyka, tym samym zatrzymuje zapach w środku. Zamykana kuweta też się świetnie sprawdzi, jeżeli mamy w domu małe dzieci, ponieważ one często wsadzają rączki do kuwety. Zamknięty model skutecznie ukróci te praktyki i sprawi, że kot będzie się czuł komfortowo w trakcie załatwiania potrzeb.

Kuwety kupimy w każdym sklepie zoologicznym. Dostępne są modele otwarte, lub zamykane. Najzwyklejszą kuwetę kupimy już za niecałe trzydzieści złotych, a zamykane modele z wywietrznikami, dostaniemy za około sto złotych. Bez względu na cenę, kuwetę potrzebuje każdy domowy kot.