Rodzaje materaców dla dziecka

 

Urządzając pokój dla nowo narodzonego dziecka powinniśmy urządzać go w taki sposób, aby wyposażenie było dopasowane do naszych potrzeb oraz do potrzeb niemowlęcia. Wybierając wyposażenie, warto dowiadywać się czy ma odpowiedni atest oraz czy jest bezpieczne dla naszego malucha.

Odpowiedni materac dla dziecka

materace dziecięce heveaMeblowanie pokoju dla dziecka to trudne zadanie. Niemowlę wymaga szczególnej troski oraz uwagi, w związku z tym meblując oraz urządzając dla niego pokój zwracajmy uwagę, aby wyposażenie było dostosowane do jego potrzeb oraz było odpowiedniej jakości. Wybierając materac do łóżeczka dla noworodka czy niemowlaka zwracajmy uwagę, czy dany produkt ma atest oraz czy jest antyalergiczny. Materace dziecięce hevea są zawsze wykonywane w taki sposób, aby były dla dziecka jak najbardziej komfortowe, oraz nie obciążały i nie uciskały niepotrzebnie na kręgosłup malucha. Zwłaszcza w przypadku noworodków jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ one są najbardziej narażone na urazy. Mają one również bardzo delikatną skórę, dlatego zawsze musimy zwracać szczególną uwagę, czy materac dla dziecka który chcemy kupić jest wykonany z delikatnych oraz miękkich materiałów, które nie podrażnią skóry niemowlaka. Zadbajmy również o to, aby regularnie czyścić materac. Przy zakupie warto zapytać sprzedawcę o to, w jaki sposób prać lub czyścić go tak, aby go nie uszkodzić oraz jakich środków używać, aby nie zaszkodziły oraz nie podrażniły delikatnej skóry naszego dziecka.

Na portalach internetowych warto czytać opinię innych rodziców na temat dbania o czystość pościeli oraz materaca na którym śpi nasze dziecko, oraz poprosić o polecenie najlepszego proszku lub płynu do czyszczenia, który będzie skuteczny jednocześnie przyjazny dla skóry niemowlaka.