Świadczenie pomocy prawnej

Świadczenie pomocy prawnej polega na działaniu  i reprezentowaniu klienta przez adwokata lub radcę prawnego. Upoważnieniem do takiego działania jest udzielenie adwokatowi, czy radcy prawnemu pełnomocnictwa. Po udzieleniu pełnomocnictwa adwokat, czy radca prawny ma obowiązek reprezentować nas w sądzie i bronić naszych interesów.

Adwokat zawodowy pełnomocnik

adwokat kamienna góraKażdy adwokat, czy radca prawny otrzymuje uprawnienia zawodowe w momencie zdania egzaminu. Po zdaniu egzaminu nabywa on praw do reprezentowania klientów przed sądami. Klient, który zgłasza się do adwokata ma obowiązek przedstawić mu swój problem prawny. Ważne jest dokładne opisanie problemu, a także okazanie dokumentów. Pozwoli to adwokatowi pomóc w bardziej fachowy sposób i podjąć adekwatne kroki do naszej sytuacji. Najprostszym sposobem na znalezienie dobrej kancelarii jest skorzystanie z usług sprawdzonych i polecanych adwokatów. Bardzo często adwokatów polecają osoby z rodziny lub przyjaciele. Jednakże jeżeli nie znamy nikogo, kto mógłby polecić nam sprawdzonego prawnika warto posłużyć się internetem. W tym celu w wyszukiwarkę internetową należy wpisać frazę na przykład adwokat Kamienna Góra. Dzięki temu będziemy w stanie zlokalizować dobrą kancelarię w naszym mieście. Ponadto część z nich może prowadzić własne strony internetowe. Pozwoli to nam zapoznać się z rzeczami jakie musimy przygotować, czy też ze sprawami jakimi zajmuje się dany adwokat. Wyszukiwanie tego rodzaju usług jest zatem rozwiązaniem bardzo wygodnym.

Biorąc pod uwagę specyfikę usług prawnych trzeba mieć na uwadze, że wycena naszego zlecenia może być uzależniona od nakładu pracy. Z tego też powodu należy skonsultować stawkę z adwokatem przed podpisaniem umowy. Należy przy tym pamiętać, że porady prawne również stanowią formę usługi, która także podlega opłacie.