Zakup karmy dla chomika

Ten kto ma zwierzątko ten wie ile trzeba się przy nim napracować. Przede wszystkim trzeba zadbać oto aby miał czystą kuwetę. Oczywiście mam tu na myśli zwierzątka, które trzymamy w klatkach jak chociażby chomik. Sama mam chomika, więc wiem ile jest przy nim roboty, choć jest taki mały. potem trzeba jeszcze go nakarmić.

Różne karmy dla chomików

karma dla chomikaNie zrozumcie mnie źle, aj bardzo uwielbiam zajmować się moim chomikiem. Ale chce zwrócić na jedną bardzo ważna rzecz. Mając jakiekolwiek zwierzątko, to niestety trzeba wziąć na siebie odpowiedzialność i zajmować się nim z niezwykła starannością. Ja bardzo dbam o mojego chomika, dlatego też nie wyobrażam sobie bym miała odpuścić sobie choćby jeden dzień. Zasze mój chomik musi być dobrze nakarmiony. I teraz może pojawić się pytanie, co taki chomik je? A mianowicie on je wszystko co ziarniste. Karma dla chomika nie jest skomplikowana. Ale jak nie wiecie co mu podać, to zawsze to możecie sprawdzić w internecie. Albo możecie poradzić się pani w sklepie zoologicznym lub samego weterynarza. Same opakowania karmy mówią nam co możemy podać chomikowi. Na tych opakowaniach zazwyczaj narysowane są te zwierzęta, więc nie powinniśmy mieć żadnych problemów. Idealną karmą dla chomika są ziarna zbóż, orzechy oraz siano. nie można też zapominać o wodzie. Jak każde zwierzę, chomik też muszą pić wodę. wiecie w sklepach są też różne smakołyki dla tego gatunku zwierząt, warto im od czasu do czasu kupować zwłaszcza, że są zdrowe i nie są drogie. ale trzeba zapamiętać jedno nie wolno podawać chomikowi lub innemu zwierzakowi słodyczy, zwłaszcza czekolady.

Mając zwierzątko trzeba dbać zawsze o ich zróżnicowaną dietę. Najlepiej zawsze im podawać to co jest przeznaczone tylko dla nich. Muszą mieć w swojej klatce świeży pokarm i wodę. Mój chomik w swojej klatce ma zawsze pełne miski pokarmu i on sobie decyduje kiedy je, a kiedy nie. Ma też zawieszone poidełko z wodą, tak by mógł popić to co wcześniej zjadł lub jak jest spragniony. Chomik jest mały, więc też dużo nie je.

Opublikowane w Psy