Zalety pedicure kwasowego

Zrogowaciała skóra stóp jest problemem wielu osób. Nie mamy wpływu na to, aby zapobiec tworzeniu się jej a ciężko się jej pozbyć domowymi sposobami oraz kosmetykami. Są jednak zabiegi w salonach kosmetycznych, które pozwolą usunąć problem.

Działanie pedicure kwasowym na skórę

pedicure kwasowy łódźDbanie o piękne stopy jest konieczne. Pedicure pozwoli zadbać nie tylko o paznokcie ale również o skórę stóp. Najlepszym rodzajem jest pedicure kwasowy łódź jest dużym miastem, dlatego ma wiele gabinetów kosmetycznych oferujących daną usługę. Zabieg jest bezbolesny- składa się z kilku etapów. Najważniejszym etapem jest zmiękczenie zrogowaciałego naskórka a kolejnym ważnym etapem jest jego zdjęcie. Działanie kwasami pozwala na szybsze pozbycie się naskórka. Taki pedicure można przeprowadzić w domowym zaciszu, jednak najlepiej udać się do profesjonalnego salonu, ze względu na to, że dłuższe potraktowanie skóry kwasami może prowadzić do podrażnień. Podczas zabiegu, stopy są wygładzane, paznokcie idealnie wypiłowane. Najchętniej zabieg wybierany jest przez kobiety przed ważnymi uroczystościami czy imprezami. Jednak warto od czasu do czasu iść na pedicure kwasowy dla własnej wygody. Nawet jeśli skóra nie jest zrogowaciała a popękana, zabieg pomoże pozbyć się problemu. Mamy przez długi czas idealnie gładkie stopy i nie musimy ich ukrywać. Działanie substancji jest również antybakteryjne i normalizujące złuszczanie się naskórka, przyspieszają również jego regenerację i prawidłową odbudowę.

Zrogowaciała skóra pojawia się w różnym wieku, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Czasami problem popękanych pięt jest tak poważny, że osoby takie wstydzą się chodzić w odkrytych butach. Należy się więc go jak najszybciej pozbyć i cieszyć się piękną i gładką skórą stóp.