Zamówiłem ekspres gastronomiczny do kawiarni

Mieszkałem w okolicy, gdzie zawsze kręciło się mnóstwo turystów. Pomyślałem wtedy, że ludzie, którzy prowadzili tam kawiarnie mieli spore zyski, ponieważ turyści całe wakacje przesiadywali w restauracjach. Postanowiłem i ja otworzyć własną kawiarnię przy jeziorze.

Kawiarnia z profesjonalnym ekspresem do kawy

ekspresy gastronomiczneKawiarnia była sezonowa i rozstawiłem stoliki z krzesłami na zewnątrz. U nas pogoda zawsze sprzyjała i dzięki temu tak wielu turystów nas odwiedzało. Kawiarnię pomagała mi prowadzić córka, która miała całą masę ciekawych pomysłów. To dzięki niej właśnie zdecydowałem na podawanie kawy z ekspresu. Razem z córką udałem się do sklepu, gdzie dostępne były różne ekspresy gastronomiczne i tam wybrałem taki, który w mojej ocenie był najlepszy. Posiadał młynek do kawy, spieniacz mleka i mógł robić różne kawy w zależności od upodobań. Klientom kawy zamawiane w mojej restauracji smakowały co mnie cieszyło, bo dzięki temu wielu z nich przychodziło właśnie do mnie. Nie dziwne to było, gdyż każdy miał ochotę napić się dobrej kawy z ekspresu na świeżym powietrzu z widokiem na jezioro. Ja sam przed otwarciem kawiarni robiłem sobie kawę z ekspresu i wpatrywałem się w jezioro. Lokalizacja była doskonała i w ciągu dwóch miesięcy odwiedziło mnie całe mnóstwo turystów. Większość z nich zamawiała u mnie kawę z ekspresu i ciasto domowej roboty, które przygotowywała moja małżonka. Ona to potrafiła zrobić najlepsze ciasto. Z dobrą kawą smakowało jeszcze lepiej i zajadałem się prawie codziennie.

W kolejnych sezonach także prowadziłem restaurację, ponieważ to było interesujące zajęcie. Jako emeryt chciałem czymś się zajmować a to był najlepszy sposób. Z turystami często rozmawiałem i nawiązałem wiele trwałych znajomości. Ludzie mnie doceniali.